Śródziemnomorska dieta korzystna dla naszego zdrowia.

heart.jpg

Bogata w warzywa, ryby, oliwę z oliwek i umiarkowane ilości wina dieta śródziemnomorska, spowalnia procesy starzenia się mózgu i ciała – tak wynika z informacji przedstawionych przez naukowców z Rush University Medical Center.

Plusy i korzyści śródziemnomorskiej diety, a zwłaszcza jej korzystny wpływ na stan naszych serc od dawna jest znany jednak dziś naukowcy odkrywają przed nami jej kolejne zalety. Według ich najnowszych badań dieta ta hamuje spadek zdolności poznawczych u osób starszych. Badania zostały przeprowadzone wśród 3759 starszych osób. Naukowcy wywnioskowali iż dieta ma istotny wpływ na utratę zdolności poznawczych które wiążą się z procesami starzenia się. Osoby biorące udział w badaniach stosujący dietę śródziemnomorską osiągnęli dużo lepsze wyniki w testach sprawdzających umiejętności poznawcze.

Naukowcy z Rush University są zdania że wyniki przeprowadzonych badan w połączeniu z innymi badaniami wyraźnie wskazują iż ta dieta ma działanie redukujące ryzyko wystąpienia chorób serca, pojawienia się nowotworów czy cukrzycy.

Źródło: rynek zdrowia.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania