Jak makaron z zupki chińskiej wpływa na zdrowie?

makaron instant, by rakratchada torsap, www.freedigitalphotos.net

Z badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Baylor i Uniwersytetu Harvarda w USA wynika, że spożywanie makaronów typu instant, które są dodawane m.in. do zupek chińskich może zwiększać ryzyko rozwoju zespołu kardiometabolicznego. To odkrycie szczególnie dotyczy kobiet. Badaniem objęto 10 000 Azjatów, a jego wyniki opublikowano na łamach czasopisma Journal of Nutrition.

Badanie zostało przeprowadzone na ludności zamieszkującej Koreę Południową ze względu na przypadające tam, najwyższe na świecie spożycie makaronów instant na osobę.

Dr Hyun Joon Shin powiedział, że postanowił zbadać związek między silnym wzrostem liczby przypadków zespołu metabolicznego w populacji azjatyckiej oraz spożywaniem największej ilości na świecie makaronów błyskawicznych, aby sprawdzić czy taki związek istnieje.

Wyniki badań pokazały, że jedzenie makaronu instant 2 lub więcej razy w tygodniu wiązało się ze zwiększeniem ryzyka wystąpienia zespołu kardiometabolicznego. Zespół kardiometaboliczny znacznie zwiększa ryzyko rozwoju chorób serca, cukrzycy i udarów mózgu. Efekt ten częściej obserwowany był u kobiet niż u mężczyzn, a także był niezależny od pozostałych nawyków żywieniowych danej osoby.

Źródło: tech.money.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania