Ultradźwięki redukują zmarszczki?

Face, by posterize/ www.freedigitalphotos.net

Badacze donoszą o znaczącej poprawie estetyki dotyczącej linii i zmarszczek na dekolcie już w 3-6 miesięcy po leczeniu za pomocą pojedynczego mikro-skoncentrowanego ultradźwięku z wizualizacją.

Naukowcy zaprezentowali swoje wyniki na 23 kongresie European Academy of Dermatology and Venereology (EADV) w Holandii.

Dr Michael H. Gold z Tennessee Clinical Research Center w Nashville wraz z kolegami ocenił wyniki 125 kobiet, które otrzymały jeden zabieg MFU na piersi.

Dr Gold zaobserwował, że normalne starzenie skutkuje charakterystycznymi zmianami skórnymi oraz zmianami w podstawowej tkance łącznej. Te biologiczne zmiany, które obejmują zmarszczki oraz wiotkość skóry są spowodowane przez czynniki środowiskowe, takie jak powtarzająca się ekspozycja na słońce i predyspozycje genetyczne. Takie zmiany wpływają na właściwości strukturalne kolagenu skóry, co przyczynia się do utraty jej naturalnej sprężystości.

Mikro-skoncentrowany ultradźwięk (ang. micro-focused ultrasound, MFU) jest modalnością energii, która może być skoncentrowana w taki sposób, aby przeniknąć w głąb tkanki bardziej niż urządzenia dostarczające energię jak CO2 i laser, oraz powoduje odrębne strefy termicznej koagulacji.

System MFU, który został wykorzystany w niniejszym badaniu jest także w stanie sobie wyobrazić obszar zainteresowania, co pomaga przy planowaniu leczenia.

Dr Gold uważa, żę MFU przewyższa lasery oraz urządzenia o częstotliwości radiowej, w tym, że jest w stanie ograniczyć nagrzewanie do małych priorytetowych regionów z poziomem dokładności i głębokości, który jest nieosiągalny w przypadku lasera, czy urządzenia o częstotliwości radiowej.

Źródło: MNT

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania