Wątroba – dlaczego warto o nią dbać?

Wątroba

Kiedy ktoś zapyta nas o najważniejsze organy w naszym ciele bez chwili namysłu wskazujemy na serce, mózg, płuca. Wśród odpowiedzi rzadko pada słowo „wątroba”. Tymczasem organ ten pełni niezwykle ważne funkcje, bez których nie może być mowy o prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Warto o tym pamiętać i dbać o dobry stan swojej wątroby.

Poznaj wątrobę i jej możliwości

Nie da się ukryć, że organ ten jest niezwykle skomplikowany. To narząd, który pełni bardzo wiele funkcji. Warto je poznać , by zdać sobie sprawę, że organ ten warto otoczyć szczególną ochroną i wsparciem. Przede wszystkim wątroba odpowiedzialna jest za pomoc w trawieniu tłuszczy. To właśnie ona wytwarza bowiem żółć, która jest niezbędna w tym procesie.  Jej drugą, niezwykle ważną funkcją jest oczyszczanie organizmu z toksycznych substancji. Dzięki niej, organizm może poradzić sobie z zagrożeniami jakie niosą ze sobą szkodliwe substancje, które przyswajamy wraz z lekami lub podczas picia alkoholu. Poza tym magazynuje przyswajane przez nas witaminy, przetwarza pokarm na energię oraz pomaga w utrzymaniu odpowiedniej temperatury ciała. Jak więc widać, jej funkcje są bardzo szerokie oraz niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Warto więc zrobić wszystko by o wątrobę odpowiednio zadbać.

Jak pomóc wątrobie?

Wątroba to narząd, który słynie ze swoich możliwości regeneracyjnych. Jednakże nawet ona potrzebuje wsparcia, szczególnie w sytuacji, gdy nasza dieta, w której dominują tłuste dania, często pity alkohol oraz inne szkodliwe nawyki poważnie nadwyrężyły jej kondycję. Jak można wspomóc funkcje wątroby oraz jej regenerację? Przede wszystkim warto zmienić swoje nawyki. Dzięki temu w krótkim czasie możemy poczuć się lepiej. Gdyby to jednak nie wystarczało warto zacząć regularnie przyjmować leki, które zawierają ornitynę czyli aminokwas potrzebny do przemian metabolicznych w wątrobie. Przykładem takiego leku może być Hepatil. Działanie tych preparatów odtruwa wątrobę, a także ułatwia rozkład białek, tłuszczów oraz cukrów. Ich stosowanie to gwarancja utrzymania wątroby w dobrej formie.

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania