Zdrowa kobieta, to kobieta pijąca ... napar z rumianku?

zioła, by lemonade, www.freedigitalphotos.net

Według ostatnich badań naukowców z University of Texas Medical Branch picie naparu z rumianku obniża ryzyko wczesnego zgonu nawet o 29%, jednak naukowcy podkreślają przy tym, że zbawienne działanie tego naparu zaobserwowano jedynie w przypadku kobiet.

Rumianek w Polsce jest pospolity oraz uprawiany jako roślina lecznicza. Jest jedną z najstarszych i dobrze udokumentowanych roślin leczniczych na świecie. Jest polecany na wiele dolegliwości i najczęściej stosuje się go jako środek przeciwzapalny i przeciwskurczowy układu pokarmowego. Działa również przeciwalergicznie. Rumianek wykorzystuje się także na zewnętrzne partie ciała w leczeniu owrzodzeń skóry, rumieni, oparzeń słonecznych i termicznych I i II stopnia.

Badanie trwało 7 lat i obejmowało swym zasięgiem 1677 kobiet i mężczyzn powyżej 65 roku życia.

Analizy wykazały, że w przypadku kobiet, które systematycznie wypijały napar z rumianku ryzyko zgonu było o 29 % niższe. Najciekawszym spostrzeżeniem, jednak było to, że takiego efektu nie zaobserwowano u mężczyzn.

Naukowcy na razie nie są w stanie wyjaśnić, co jest przyczyną takiej różnicy w efektywności działania naparu z rumianku jeśli chodzi o płeć, ani wyjaśnić co sprawia, że ma on tak dobry wpływ na kobiety.

Źródło: tech.money.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania