Zdrowe włosy, skóra i paznokcie z dietą pudełkową

Zdrowe danie na talerzu - zdjęcie partnera

Walka o zdrowe włosy, skórę i paznokcie czasami wydaje się bardzo nierówna. Kupujemy setki specyfików, które mają działać cuda, ale w rzeczywistości nic nie robią. Niestety, zapominamy o tym, że to dieta ma największy wpływ na kondycję naszego ciała i jego urodę.

Piękne włosy, skóra i paznokcie - od czego to zależy?

Oczywiście, kosmetyki pielęgnacyjne nie są zupełnie pozbawione sensu. Dobrej jakości potrafią odmienić wygląd bardzo wielu osób. Warto jednak podkreślić, że jest to jedynie korygowania efektów, których procesy zaczynają się wewnątrz.

Na przykład włosy. Cała ich wierzchnia część, czyli to, co widzimy, jest martwa. Nakładanie masek czy odżywek tylko pozornie poprawia ich kondycję. W rzeczywistości za ich wygląd odpowiada to, co dzieje się pod powierzchnią skóry. Tam włosy czerpią składniki odżywcze pozyskane z… naszej diety.

Podobnie jest ze skórą i paznokciami. Na ich wygląd największy wpływ ma odżywienie od wewnątrz.

Co jeść, aby dobrze wyglądać?

Nasza dieta powinna być bogata przede wszystkim w witaminy A, E oraz B. Odpowiadają one za kondycję włosów i paznokci, a także skóry. Lekarze zalecają jednak, aby dieta była po prostu zbilansowana. Wówczas nie trzeba się martwić spożyciem konkretnych minerałów, żeby być zdrowym.

Należy więc codziennie jeść pełnowartościowe produkty w odpowiednich ilościach. Złym pomysłem jest dieta wykluczeniowa, jeżeli nie ma ku temu podstaw zdrowotnych (np. bezglutenowa). Wówcza odbije się to na twoim zdrowiu, a w konsekwencji również na urodzie.

Zdrowe włosy, skóra i paznokcie - trudny proces?

Zachowanie zbilansowanej diety jest dość trudne i wymaga czasu. Początkowo należy kierować się zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia. Pilnowanie jadłospisu według wytycznych tej instytucji z czasem stanie się twoim nawykiem. Pamiętaj jednak, aby wziąć pod uwagę takie czynniki jak: wiek, aktywność fizyczna, płeć, nietolerancje pokarmowe.

Czy każdy jest w stanie tak kompleksowo zadbać o swoją urodę? W dzisiejszych czasach jest to niestety trudny proces. Brak czasu na gotowanie i zdobywanie nowej wiedzy może być decydujący. Nie oznacza to jednak, że utrzymanie zbilansowanej diety jest niemożliwe.

Dieta pudełkowa sposobem na piękno

Nagłówek tego akapitu może wydawać się kontrowersyjny, ale to tylko pozory. Dieta pudełkowa jest bowiem przygotowywana przez dietetyków i trenerów, którzy wiedzą, jak zbilansować posiłki, aby organizm dostawał wszystkiego, czego potrzebuje. Zespół znanego cateringu dietetycznego SuviBox podkreśla, że stosowanie diety pudełkowej to sposób nie tylko na osiągnięcie wagowych celów. Tak naprawdę jest to przede wszystkim gwarancja zdrowego odżywiania, które w konsekwencji odbija się na kondycji ciała i jego urodzie. To zatem dobre rozwiązanie dla zapracowanych osób (i nie tylko).

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania