Możesz znaleźć chorobę wg. objawów. Wypróbuj nowy filtr: Objawy chorób.
Znasz chorobę? Poczytaj jaki lek Ci w niej pomoże.

Niedokrwistość

Difylobotrioza, Bruzdogłowiec szeroki

Tasiemiec bruzdogłowiec szeroki wywołuje difylobotriozę, czyli ciężką anemię.
Tasiemiec ten jest jednym z największych pasożytów – jego długość dochodzi do 15 metrów!

Kto może zachorować?

Glista ludzka, Glistnica

Groźne zakażenie pasożytniczym robakiem – glistą ludzką, atakującym jelita cienkie.

Kto może zachorować?

Nadmiar witaminy K, hiperwitaminoza

Witaminę K możemy podzielić na witaminę K1 i witaminę K2. Witamina K1 to jasnożółta ciecz o temperaturze topnienia 20°C. Jest rozpuszczalna w tłuszczach, odporna na działanie wysokich temperatura, ale wrażliwa na działanie promieni UV. Witamina K2 ma podobne właściwości fizyczne, ale topi się w 54°C. Witaminy typu K nie są toksyczne nawet w dużych dawkach.

Trichostrongyloza

Trichostrongyloza jest chorobą wywołaną przez inwazję pasożytów Trichstrongylus należących do nicieni, czyli robaków obłych. Występują one powszechnie u roślinożerców na całym świecie, głównie u koni, przeżuwaczy czyli bydła, owiec, jelenia także u królików, zdarza się również, że żywicielem ostatecznym tego nicienia staje się człowiek.

Wirusowe zapalenie płuc

Zapalenie płuc polega na powstaniu stanu zapalnego miąższu płucnego. Może występować zarówno u ludzi jak i u zwierząt.
Zapalenie płuc może występować samoistnie lub jako wynik powikłań chorób zakaźnych takich jak świnka, różyczka lub grypa.

Zatrucie cyną

Cyna występuje bardzo powszechnie w środowisku, we wszystkich jego elementach, jednak głównym źródłem narażenia jest żywność. Pierwiastek ten znajduje duże zastosowanie w przemyśle metalurgicznym i farbiarskim, w produkcji tworzyw sztucznych, używa się go do powlekania blachy żelaznej stosowanej do wyrobu puszek konserwowych ze względu na działanie antykorozyjne.

Zatrucie glikolem etylenowym

Glikol etylenowy, etan-1,2-diol, C2H4(OH)2, należy do alkoholi dwuwodorotlenowych i jest najbardziej toksyczny z tych związków. Jest bezbarwną, gęstą cieczą bez zapachu, o niewielkiej lotności. Łatwo miesza się w każdym stosunku z wodą i rozpuszczalnikami organicznymi.

Znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle, głównie jako:
- rozpuszczalnik farb i lakierów

Zatrucie Glinem

Glin jest trzecim najpowszechniej występującym pierwiastkiem w skorupie ziemskiej, jednak nie występuje w przyrodzie w stanie wolnym.
Najważniejszymi źródłami glinu są rudy:
-boksyt
-krysolit
-kaolin

Zatrucie Wanadem

Wanad jest często występującym pierwiastkiem w przyrodzie. Najczęściej występuje w stanie rozproszonym. Występuje w skałach zasadowych w postaci minerałów:
-karnotyt
-wanadynit
-patronit
Powszechnie występuje w:
-ropie naftowej
-boksytach
-fosforytach
-osadowych rudach żelaza

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania