Ankietowano Polaków...

babcia z wnuczką, David Castillo Dominici / www.freedigitalphotos.net

Z sondażu TNS Polska wynika, że wysokie ceny, brak pieniędzy i pracy, a także obawa przed utratą pracy są największymi zmartwieniami Polaków. Następne pozycje zajęła: biurokracja, nieprawidłowo działające urzędy, służba zdrowia oraz nietolerancja i nieżyczliwość ludzi.

Aż 89% respondentów wskazało na uciążliwość w życiu codziennym swoim i rodzinnym spowodowaną przez panującą drożyznę. Nie posiadanie pieniędzy jest kłopotem 82%. Natomiast bezrobocie, strach przed utratą pracy, złą biurokrację i złe funkcjonowanie urzędów wskazało 76% respondentów.

Aż 75% Polaków wytypowało źle funkcjonującą służbę zdrowia jako jedną z uciążliwości oraz 71% mówiło o problemie nieżyczliwości i nietolerancji ludzi, a 68% ankietowanych narzekało na chwiejność polityczną kraju.

W sondzie ankietowani wskazali również: problem z zanieczyszczeniem środowiska naturalnego, choroby w rodzinie i brak czasu wolnego (ok. 54%), złą komunikację, zagrożenie przestępczością, strach przed popsuciem się warunków mieszkaniowych, ciężką sytuację mieszkaniową oraz 38% ankietowanych wskazało nieprawidłowe funkcjonowanie szkolnictwa.

Omówienie wyników sondażu przez TNS Polska dowodzi, że ludzie z niższym wykształceniem i w ciężkiej sytuacji materialnej częściej nie radzą sobie z problemami ekonomicznymi.

Kłopoty spowodowane złym funkcjonowaniem państwa są dostrzegalne z porównywalną intensywnością we wszystkich kategoriach społecznych.

TNS porównało odpowiedzi na te same pytania zadane Polakom w 1992r. Okazało się, że w porównaniu do tamtego okresu uciążliwość bezrobocia i strach przed utratą pracy wzrosły o 19%.

TNS Polska uważa, że nie można stwierdzić, że życie dziś wydaje się ludziom łatwiejsze niż w roku 1992, a nawet sugeruje, że dzieje się przeciwnie.

Źródło: tech.money.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania