Jaki jest najlepszy chleb dla osób z cukrzycą?

bread-food-healthy-breakfast-large.jpg

Chleb jest chyba jednym z najbardziej rozpowszechnionych rodzajów żywności na naszej planecie. Jednak może być również typem pożywienia, który stwarza zagrożenie dla zdrowia osób chorych na cukrzycę.

Pomimo istnienia ryzyka, chleb może być rodzajem żywności, z którego najtrudniej zrezygnować. Na szczęście, w sklepach są dostępne chleby, które nie podnoszą ekstremalnie poziomu cukru we krwi.

Pieczywo pełnoziarniste, w którego skład wchodzą takie składniki jak owies i otręby, pieczywo bogate w błonnik może być najlepszym rozwiązaniem dla osób z cukrzycą.

Domowy wypiek chleba z konkretnych składników, również sprzyja diabetykom, może znacznie przyczynić się do zmniejszenia wpływu spożywania chleba na poziom cukru we krwi.

Występują 2 główne typy cukrzycy: typ 1 i typ 2.

Ludzie cierpiący na cukrzycę typu 1 zmagają się z niedoborem hormonu insuliny, ponieważ ich układ odpornościowy niszczy komórki produkujące insulinę.

Cukrzyca typu 2 jest najczęstszą postacią cukrzycy. Ten rodzaj jest również formą cukrzycy, której łatwiej zapobiegać i dostosować do niej za pomocą zmiany w stylu życia i leków. Według Światowej Organizacji Zdrowia, ponad 422 milionów ludzi na całym świecie na cukrzycę typu 2. Na wczesnym etapie cukrzycy typu 2, trzustka wytwarza insulinę, lecz komórki organizmu stają się odporne na jej działanie. Jest to czasem spowodowane złą dietą, stylem życia lub wynika z genetyki.

Kluczem do utrzymania poziomu cukru we krwi w ryzach po posiłku jest wybór produktów spożywczych, które zawierają wysokiej jakości węglowodany. Węglowodany dobrej jakości to takie, które posiadają niski lub średni indeks glikemiczny.

Źródło:MNT

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania