Boli Cię głowa? Napij się wody!

Plastic bottles freerangestock.com

Częste występowanie bólu głowy nie zawsze musi wiązać się z przyjmowaniem leków przeciwbólowych. Okazuje się, że dobrym lekarstwem na to może być picie wody. Naukowcy wykazali, że może to nie tylko zapobiegać tego typu dolegliwościom, ale również pomóc w ich leczeniu.

Naukowcy holenderscy z University of Maastricht dowodzą, że na bóle migrenowe, bądź inne częste bóle głowy, dobrym sposobem jest regularne spożywanie wody. Dzięki temu osoby u których często pojawiają się dolegliwości tego typu nie muszą przyjmować lekarstw.

Badania przeprowadzone zostały na grupie ponad 100 wolontariuszy cierpiących na łagodne oraz silne bóle głowy. Zalecono im unikanie stresu, większą ilość snu i rezygnację z napojów zawierających kofeinę. Połowa z wolontariuszy miała dodatkowo przez trzy miesiące codziennie pić określoną ilość wody.

Na łamach „Family Practice” uczeni podają dawkę, która ma działanie terapeutyczne dla pacjentów z migreną. Okazuje się, że najlepszą dzienną dawką wody jest 7 szklanek. Nie licząc tej wody, którą przyjmujemy podczas posiłków. Taka dawka pomoże złagodzić ból i znacznie poprawi jakość życia.

Źródło: zdrowie.dziennik.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania