Cynamon hamuje progresję choroby Parkinsona?

cynamon, by Grant Cochrane/ www.freedigitalphotos.net

Naukowcy z Rush University Medical Center odkryli, że używanie cynamonu, powszechnej i aromatycznej przyprawy może odwrócić biomechaniczne, komórkowe i anatomiczne zmiany zachodzące w mózgach myszy z chorobą Parkinsona. Wyniki badań zostały niedawno opublikowane w czasopiśmie Journal of Neuroimmune Pharmacology.

"Cynamon jest od wieków powszechnie używany jako przyprawa na całym świecie" - powiedział dr Kalipada Pahan - "Może być potencjalnie jedną z najbardziej bezpiecznych metod powstrzymania progresji choroby u pacjentów z chorobą Parkinsona."

"Cynamon jest metabolizowany w wątrobie do benzoesanu sodu, który jest zatwierdzony przez FDA jako lek stosowany do leczenia wad metabolicznych wątroby związanych z hiperamonemią"- powiedział Pahan. Jest także szeroko stosowany jako środek konserwujący do żywności z uwagi na jego efekt bakteriobójczy.

Badania pokazały, że po karmieniu, mielony cynamon jest metabolizowany do benzoesanu sodu, który następnie transportowany jest do mózgu, hamuje utratę ważnych białek takich jak Parkin i DJ-1, chroni neurony, normalizuje poziom neuroprzekaźników, poprawia funkcje motoryczne u myszy z chorobą Parkinsona.

Źródło: ScienceDaily

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania