Dieta w czasie ciąży i wczesnego życia wpływa na zachowanie dzieci i inteligencję.

pregnant lady, imagerymajestic / www.freedigitalphotos.net

Stwierdzenie "jesteś tym, co jesz" jest istotne dla rozwoju optymalnej sprawności umysłowej u dzieci. Żywienie przed narodzinami i we wczesnym okresie życia jest ważne dla rozwoju mózgu, sprawności umysłowej, długoterminowego zdrowia, ponieważ niektóre składniki odżywcze są ważne dla tych procesów.

Naukowcom z projektu NUTRIMENTHE badania zajęły pięć lat. Brały w nich udział setki europejskich rodzin z dziećmi. Naukowcy zbadali wpływ witamin z grupy B, kwasu foliowego, mleka z piersi w porównaniu z mlekiem dla niemowląt, żelaza, jodu i kwasów tłuszczowych omega-3, na poznawczy, emocjonalny i behawioralny rozwój dzieci przed urodzeniem do wieku 9 lat.

Badania wykazały, że kwas foliowy, który jest zalecany w niektórych krajach europejskich, który ma być przyjmowany przez kobiety w ciągu pierwszych trzech miesięcy ciąży może zmniejszyć prawdopodobieństwo problemów behawioralnych w okresie wczesnego dzieciństwa. Jedzenie tłustych ryb jest również bardzo korzystne, nie tylko ze względu na zawartość kwasów tłuszczowych omega-3, które są 'elementami składowymi' komórek mózgu, lecz także przez zawartość jodu, mającego korzystny wpływ na zdolność czytania u dzieci w wieku 9 lat.

Profesor Cristina Campoy wyjaśniła, że były potrzebne długoterminowe badania. "Krótkoterminowe badania wydają się nie być w stanie wykryć rzeczywistego wpływu odżywiania we wczesnym okresie życia"
Wyjaśniła również, że "NUTRIMENTHE był długoterminowym badaniem, jak mózg potrzebuje dużo czasu, aby dojrzeć, a wczesne braki mogą mieć daleko idące skutki. Więc wcześnie odżywianie jest najważniejsze. "

Źródło: medicalnewstoday.com

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania