Kobieta w ciąży spożywająca często pokarm bogaty w tłuszcz i cukier naraża dziecko na uzależnienie od tego typu pożywienia

pregnant lady, imagerymajestic / www.freedigitalphotos.net

Na łamach The FASEB Journal naukowcy poinformowali, że kobiety konsumujące często w okresie ciąży i karmienia piersią jedzenie zwane ‘śmieciowym’ narażają swoje pociechy na uzależnienie od tłustych potraw i słodyczy.

Naukowcy z University of Adelaide w Australii przeprowadzili badania na szczurach, które pokazały, że matki spożywające pokarm bogaty w tłuszcz i cukier były mniej wrażliwe na działanie opioidów w porównaniu do tych, którym podawano standardowe pożywienie.

Gdy spożywamy jedzenie zawierające duże ilości tłuszczu i cukru, w naszym organizmie w odpowiedzi na nagrodę wydzielają się opioidy, które stymulują produkcję dopaminy mającej wpływ na dobre samopoczucie.

Według autora analizy dr Bev Muehlhaeusler oznacza to, że dzieci matek spożywających duże ilości fast foodów, aby osiągnąć ten sam poziom satysfakcji, będą potrzebowały więcej tłuszczu i cukru, więc będą miały większe skłonności do objadania się i sięgania po niezdrowe jedzenie.

Źródło: tech.money.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania