Efekty leczenia zaburzeń płodności "zależne od jakości nasienia, a nie wieku dawcy"

sperm attack, by jscreationzs / www.freedigitalphotos.net

W przeciwieństwie do wcześniejszych badań, nowe badanie stwierdza, że wynik leczenia niepłodności z wykorzystaniem dawców spermy może nie być zależny od wieku mężczyzn, lecz od jakości ich nasienia.

Współautor badania dr Navdeep Ghuman z Newcastle Fertility Centre at Life w Wielkiej Brytanii, ostatnio zaprezentował badanie na dorocznym spotkaniu Society of Human Reproduction and Embryology (ESHRE) w Monachium.

Zespół badawczy twierdzi, że ich wyniki mogą mieć istotne znaczenia dla obecnych zaleceń dotyczących maksymalnego wieku dawców spermy.

W Wielkiej Brytanii, obecne profesjonalne wytyczne twierdzą, że nasienie nie powinno być pobierane od dawców w wieku 41 lat lub powyżej, chociaż może to być ocenione indywidualnie dla każdego przypadku. W Stanach Zjednoczonych, większość banków spermy wymaga, aby dawca znajdował się w przedziale wiekowym 18-39 lat, a niektóre nawet określają maksymalny limit wieku na 34 lata.

Zdaniem naukowców, takie wytyczne są wynikiem poprzednich badań, które sugerują, że starsi mężczyźni posiadają niższą jakość nasienia oraz są bardziej narażeni na mutacje DNA, które stanowią zwiększone ryzyko zaburzeń genetycznych u potomstwa.

Ponadto badania wykazały, że starsi mężczyźni mają mniejszą objętość, ruchliwość i stężenie nasienia.

Ogólnie rzecz biorąc, zespół twierdzi, że związek między wiekiem i jakością plemników jest niedostatecznie zbadany, dlatego postanowili zbadać, czy wiek mężczyzn wpływa na wskaźnik urodzeń (w odniesieniu do leczenia niepłodności).

Źródło: Medical News Today

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania