Karmienie piersią dobre dla wagi dziecka

2138_karmieniepiersia.jpg

Najnowsze badania przeprowadzone przez amerykańskich naukowców sugerują, że dzieci, które były karmione piersią w pierwszym roku życia osiągnęły niższą wagę niż dzieci karmione z butelki (mlekiem naturalnym, bądź modyfikowanym).

Dr Ruowei LI – autorka badania uważa, że dzieci karmione z butelki tracą samokontrolę nad zapotrzebowaniem energetycznym. Rodzice często zmuszają dziecko do skończenia butelki, przez co zaburza się ich odczucie głodu i sytości, w przeciwieństwie do dzieci karmionych piersią, które same decydują kiedy zakończyć karmienie.

Amerykańscy naukowcy przebadali 1900 dzieci z USA, które urodziły się w 2000 roku. Na podstawie wywiadów przeprowadzonych za pomocą ankiet z ich matkami. Ankiety dotyczyły częstości i sposobu karmienia oraz wagi dziecka.

Wyniki pokazały, że dzieci karmione mlekiem z butelki – bez względu na to czy było to mleko naturalne, czy modyfikowane – zyskały ok. 3 uncje wyższą wagę miesięcznie niż dzieci karmione wyłącznie piersią.

Kombinacja karmienia piersią i butelką wyłącznie mlekiem naturalnym nie wpłynęła na wagę dziecka, jednak karmienie piersią w połączeniu z mlekiem modyfikowanym przyczyniło się do wzrostu wagi dodatkowo o 2 uncje w miesiącu.

Badanie miało podkreślić jak ważne jest karmienie piersią. Jest to najlepszy wybór dla noworodka który w późniejszym życiu może uchronić go przed otyłością.

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania