Mężczyźni chętniej pomagają kobietom na wysokich obcasach

wysokie obcasy, by Gualberto107/ www.freedigitalphotos.net

Niektóre kobiety muszą stale 'dręczyć' swoich chłopaków lub mężów o wyniesienie śmieci lub pomoc przy naczyniach. W nowym badaniu, naukowcy zasugerowali nowy sposób, który pomoże im zachęcić mężczyzn do bycia bardziej pomocnymi- według badaczy wystarczy, że kobieta zacznie nosić buty z wysokim obcasem.

Badanie opublikowane na łamach czasopisma Archives of Sexual Behavior pokazuje, że mężczyzna z większym prawdopodobieństwem zwróci uwagę na kobietę oraz szybciej jej pomoże, gdy kobieta nosi wysokie obcasy, niż gdy ma na sobie płaskie buty.

Autor badania Nicolas Gueguen z Université de Bretagne-Sud we Francji, zwraca uwagę, że wcześniejsze badania wykazały, że wygląd kobiety - w tym jej rozmiar i styl ubioru - może mieć wpływ na zachowanie mężczyzny wobec niej.

Badacz twierdzi jednak, że tylko jedno badanie przyglądało się się temu, jak wysokość obcasów wpływa na stosunek mężczyzn do kobiet, dlatego postanowił zbadać dokładniej ten temat.

Badanie składało się z 4 eksperymentów. W pierwszym doświadczeniu - w którym wzięło udział 90 mężczyzn - Gueguen przeanalizował odpowiedzi uczestników udzielone 19-letniej kobiecie, która nosiła płaskie buty lub wysokie obcasy, po tym jak poprosiła ich o wypełnienie ankiety na temat równości płci.

W drugim eksperymencie - z udziałem 180 kobiet i 180 mężczyzn - cztery kobiety noszące zarówno płaskie buty lub wysokie obcasy poprosiły uczestników o wypełnienie ankiety na temat nawyku spożywania żywności lokalnej.

W trzecim eksperymencie Gueguen ocenił uczynność 180 mężczyzn i 180 kobiet, w momencie gdy kobieta upuściła rękawiczkę na ulicy podczas, gdy miała na sobie wysokie obcasy oraz gdy miała na sobie płaskie buty.

Ostatni eksperyment odbył się w barze, gdzie Gueguen monitorował zachowanie 36 młodych mężczyzn wobec kobiet, które nosiły płaskie buty i kobiet, które nosiły obcasy.

Wyniki badania wykazały, że w pierwszych trzech eksperymentach, mężczyźni byli bardziej skłonni do pomocy kobietom, kiedy miały na sobie wysokie obcasy, niż gdy nosiły płaskie buty.

W czwartym eksperymencie mężczyźni szybciej podchodzili do kobiet w barze, które nosiły wysokie obcasy niż do tych, które nosiły płaskie buty. Wysokość obcasa okazała się nie mieć wpływu na uczynność innych kobiet.

Źródło: MNT

Nikt tu nie odkrył ameryki

Nikt tu nie odkrył ameryki - wszyscy NORMALNI faceci wolą zawiesić oko na kobiecie a nie na chłopicy

To teraz może pan odkryje

To teraz może pan odkryje Amerykę bo noszenie butów na obcasach powoduje zwyrodnienie kręgosłupa, haluksy i wiele innych dolegliwości. Proponuję żeby pan sobie pochodził w takich butach a później wygadywal Bzury ze jeżeli ktoś nie nosi obcasów to jakimś jest babochlopem. Rozumie trochę bo wiedzy brak

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania