Radiochirurgia w walce z chrapaniem

Para w łóżku - zdjęcie partnera

Nieprzyjemne, donośne dźwięki towarzyszące oddychaniu sennemu są nie tylko zjawiskiem męczącym, ale także bardzo groźnym. Chrapanie ma niekorzystny wpływ na zdrowie i może prowadzić do wielu niebezpiecznych chorób. Zjawiska tego nie należy lekceważyć. W walce z chrapaniem niezwykle skuteczny jest zabieg radiochirurgii, który jest precyzyjny, a jednocześnie w pełni bezpieczny.

Dlaczego człowiek chrapie?

Chrapanie to donośny dźwięk, który wydobywa się podczas oddychania w trakcie snu. Jest on spowodowany faktem, że w gardło znacznie zwęża się podczas spania. Przepływające przez nie powietrze wywołuje drganie ścian dróg oddechowych, co jest powodem wydobywania się charakterystycznego dźwięku.

Dlaczego z chrapaniem należy walczyć?


Chrapanie wielu osobom kojarzy się jedynie z męczącym i nieprzyjemnym dźwiękiem. Tymczasem, zjawisko to może być bardzo groźne i ma negatywny wpływ zdrowie i życie człowieka. Nieleczone chrapanie znacznie powiększa stopień zwężania gardła w trakcie snu. W efekcie dochodzi do sytuacji, w której ściany gardła całkowicie się zamykają i uniemożliwiają przepływ powietrza. Powstaje wtedy tzw. bezdech senny, który jest przyczyną niedotlenienia organizmu. To z kolei może prowadzić do nadciśnienia, spadku saturacji, chronicznego zmęczenia, cukrzycy, a nawet zawału serca. Chrapanie jest zatem zjawiskiem, które może zagrażać nawet życiu osoby cierpiącej na tę dolegliwość. Nie należy lekceważyć tego procesu i sprowadzać go jedynie do męczącego i nieatrakcyjnego zjawiska o charakterze dźwiękowym. Przeczytaj więcej o chrapaniu i bezdechu sennym na: https://www.cmpromed.pl/leczenie-chrapania-i-bezdechu/

Zabieg radiochirurgii


Zabieg radiochirurgiczny jest bardzo skutecznym sposobem walki z chrapaniem. Polega on na wykorzystaniu fal radiowych, które charakteryzują się wysoką częstotliwością i niską temperaturą. Do podniebienia miękkiego wprowadzany jest specjalny drucik z mikrowłókien, który przekazuje fale radiowe w obszar odpowiedzialny za występowanie chrapania. Oddziaływanie fal na tkanki dokonuje udrożnienia dróg oddechowych i redukuje, a nawet całkowicie eliminuje chrapanie i bezdech senny. Już pierwszy zabieg przynosi odczuwalne efekty, które znacznie poprawiają komfort snu. Ilość zabiegów, jakie należy przeprowadzić nie jest ustalona z góry. Jest to zależne od indywidualnych potrzeb osoby chrapiącej, stopnia intensywności występującej dolegliwości oraz zaburzenia drożności dróg oddechowych.

Delikatny i bezpieczny


Przewaga zabiegu radiochirurgicznego nad innymi technikami leczenia chrapania, np. wykorzystującymi działanie lasera, polega przede wszystkim na delikatnym charakterze. Trwa on od dwudziestu, do czterdziestu minut i ma charakter bezinwazyjny, a także nie wywołuje bólu operacyjnego. Nie jest wymagana narkoza, stosuje się jedynie znieczulenie miejscowe. Zabieg jest w pełni bezpieczny, minimalizuje wystąpienie krwiaka i eliminuje ryzyko zakażenia. Istotny jest również fakt, że zabieg nie jest obciążający, a pacjent szybko wraca do aktywności bez konieczności hospitalizacji. Zabieg jest bardzo precyzyjny, dlatego nie powoduje powstawania blizn.

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania