Szczęśliwe małżeństwo może być kluczem do zdrowego serca?

heart attack,  watcharakun / www.freedigitalphotos.net

Według nowego badania przeprowadzonego przez naukowców z University of Pittsburgh, szczęśliwy związek małżeński lub podobny do małżeńskiego może zmniejszać ryzyko chorób układu krążenia.

W marcu Medical News Today informowało o badaniu, które sugerowało, że niezamężne kobiety są bardziej narażone na śmierć z powodu chorób serca, podczas gdy w innym badaniu z NYU Langone Medical Center w Nowym Jorku, powiązano małżeństwo ze zmniejszonym ryzykiem choroby sercowo-naczyniowej.

Według autora badania Thomasa Kamarcka, profesora psychologii, istnieje coraz więcej dowodów na to, że jakość i stan relacji społecznych są związane z szeregiem skutków zdrowotnych, w tym z chorobami układu krążenia.

Zespół chciał ustalić, jak negatywne czy pozytywne interakcje małżeńskie wpływają na ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.

Wyniki badań, opublikowane niedawno w czasopiśmie Psychosomatic Medicine wykazały, że uczestnicy deklarujący negatywne relacje z ich partnerem/partnerką posiadali grubsze tętnice szyjne. Obliczono, że posiadali również o 8,5% wyższe ryzyko zachorowania na choroby sercowo-naczyniowe, w porównaniu z tymi, którzy deklarowali, że ich wzajemne relacje z partnerem są pozytywne.

Źródło: Medical News Today

zawał serca jest wynikiem

zawał serca jest wynikiem życia w zgniłym związku

zawał serca jest wynikiem

zawał serca jest wynikiem życia w zgniłym związku z jędzą

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania