Waga "pod wpływem bakterii jelitowych"

waga freerangestock.com

Wcześniejsze badania sugerowały, że geny mogą mieć wpływ na masę ciała. Nowe badanie opierające się na tej koncepcji, ujawniło, że nasz skład genetyczny kształtuje to jakiego rodzaju bakterie zamieszkują jelita, a jak wiadomo od jakiegoś czasu, bakterie żyjące w naszym jelicie mogą mieć wpływ na to jak ciężcy jesteśmy.

Wyniki pochodzą z badań przeprowadzonych przez naukowców z Cornell University w Ithaca oraz King College w Londynie.

Zespół naukowców, w tym prof Tim Spector, szefa Department of Twin Research and Genetic Epidemiology w King College London, twierdzą, że wyniki mogą otworzyć drzwi do spersonalizowanych probiotycznie zabiegów, które mogą zmniejszyć ryzyko otyłości i związanych z nią chorób.

Naukowcy przedstawili wyniki swoich badań na łamach czasopisma Cell. Na potrzeby badania naukowcy zsekwencjonowali geny drobnoustrojów obecnych w 1000 próbkach pobranych od 416 par bliźniąt, które należały do brytyjskiego rejestru danych Twins.

Spośród tych bliźniaków, 171 par stanowiły bliźnięta jednojajowe (identyczne) oraz 245 pary były bliźniętami dwujajowymi (nieidentyczne). Bliźnięta jednojajowe dzielą 100% swoich genów, natomiast bliźnięta niejednojajowe dzielą ze sobą tylko około 50% genów.

Wzrost pewnego szczepu bakterii w jelitach "może zredukować, zapobiec otyłości"

Wyniki analizy wykazały, że bliźnięta jednojajowe miały podobną liczebność poszczególnych rodzajów bakterii jelitowych w porównaniu z bliźniętami, które nie były identyczne.

Zespół twierdzi, że oznacza to, że geny wpływają na rodzaj bakterii w jelitach.

Co więcej, badacze stwierdzili, że obecność grupy bakterii o nazwie Christensenellaceae najsilniej była pod wpływem genów.

Źrodło: MNT

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania