Wspólny śmiech receptą na udany związek

Smiling Couple, by David Castillo Dominici/www.freedigitalphotos.net

Prawdopodobieństwo umówienia się na randkę jest większe, gdy kobieta częściej śmieje się z żartów mężczyzny - tę zależność potwierdziły badania opublikowane na łamach czasopisma Evolutionary Psychology. Gdy obie osoby śmieją się jednocześnie można stwierdzić, że zaistniało romantyczne porozumienie.

Eksperyment przeprowadził Jeffrey Hall z Uniwersytetu w Kansas. W badaniu uczestniczyło 51 studentek oraz 51 studentów (heteroseksualnych i niebędących w związku).

Eksperyment pokazał, że im częściej mężczyzna próbował być zabawny, a kobieta śmiała się z jego żartów, tym istniało większe prawdopodobieństwo, że w ankiecie wyrazi chęć umówienia się z nim na randkę.

Natomiast w odwrotnej sytuacji, gdy kobiety żartowały, mężczyźni nie okazywali większego zainteresowania. Jednak gdy obie strony częściej śmiały się jednocześnie, tym było większe prawdopodobieństwo, że zarówno kobieta, jak i mężczyzna będą zainteresowani rozwinięciem znajomości.

Hall twierdzi: "Jeśli spotykamy kogoś, z kim możemy się śmiać, może to sygnalizować, że ewentualny przyszły związek będzie radosny"

Źródło: tech.money.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania