Dlaczego warto spać nago?

Para śpiąca nago, by imagerymajestic/www.freedigitalphotos.net

W tym artykule przedstawimy 8 powodów, dla których warto spać nago.

Większość osób zakłada do snu piżamę, ponieważ jest ona praktyczna, wygodna i czujemy się w niej po prostu dobrze. Chociaż od wielu lat naukowcy przekonują nas o zaletach i korzyściach wynikających ze spania nago, na ogół i tak wybieramy piżamę.

Dla nieprzekonanych „piżamowców” podajemy kilka powodów, dla których warto odrzucić nocny ubiór do szafy i położyć się spać tak, jak Pan Bóg nas stworzył.

Spanie nago nie tylko pomaga nam lepiej spać w nocy i czuć się bardziej rześkim rano. Pozwala nam być zdrowszym i poprawia nasze życie seksualne.

Jedną z pierwszych zalet spania nago jest to, że ludzie, którzy śpią nago są szczuplejsi:
• W piżamie ciało nie jest w stanie w pełni się zrelaksować, ponieważ spanie w ubraniu nie jest naturalne i odbiera komfort zdrowego snu. Natomiast spanie bez ubrania pozwala dobrze się wyspać, zrelaksować, dzięki temu człowiek może obudzić się pełen energii i chęci do działania, poziom hormonu stresu zmniejsza się podczas snu, a to sprawia, że nie mamy ochoty podjadać w ciągu dnia…

Kolejną zaletą jest zdrowsza skóra:
• Śpiąc nago pozwalamy naszej skórze swobodnie oddychać, zaczerpnąć świeżego powietrza. W ten sposób możemy zapobiec wizycie u dermatologa z powodu niektórych problemów skórnych, bowiem skóra dotleniona, to skóra zdrowa.

W końcu spanie nago zwiększa intymność:
• Argument jest chyba oczywisty. Jeśli sypiamy ze swoim partnerem, spanie nago na pewno poprawi nasze życie seksualne. Naga skóra w kontakcie z drugą nagą skórą z pewnością zwiększy napięcie seksualne między partnerami i doprowadzi do uwolnienia oksytocyny – hormonu miłości!
Inną zaletą spania nago jest to, że mężczyźni uwielbiają cieszyć się nagim kobiecym ciałem, naturalnym pięknem swojej kobiety.
Jest wiele powodów, aby czasem zapomnieć o założeniu piżamy np. całkiem niedawno przeprowadzone badania donosiły, że regularne patrzenie na kobiece piersi zmniejsza ryzyko chorób serca i wysokiego ciśnienia, oraz poprawia krążenie.

Czwartym powodem, dla którego warto spać nago jest to, że poprawia to jakość naszego snu:
• Podczas snu temperatura ciała naturalnie się obniża, jednak nie dzieje się to wtedy, kiedy nosimy piżamę. U osób, które przegrzewają swój organizm podczas snu mogą wystąpić liczne zaburzenia snu, w tym bezsenność. Gdy nasz sen ma niską jakość i kilkakrotnie budzimy się w nocy, rano nie czujemy się, ani nie wyglądamy zdrowo. Co więcej, zła jakość snu skraca życie!
Przez spanie nago poprawimy swój sen i ogólny stan zdrowia, chyba warto spróbować?

Powód piąty: spanie nago pozwala kobiecym narządom swobodnie oddychać
• Kto by się spodziewał, że spanie nago jest aż tak zdrowe dla kobiet. Dlaczego? Pozwala utrzymać paniom prawidłową florę bakteryjną pochwy i uniknąć złapania zakażeń grzybiczych.

Szóstym powodem do spania nago jest WOLNOŚĆ:
• Spanie nago daje nam prawdziwą wolność. Kiedyś ludzie wierzyli, że osoby, które śpią w ubraniu, tracą zdolność do posiadania proroczych snów, dlatego kiedy na zewnątrz była odpowiednia temperatura, kobiety, jak i mężczyźni próbowali spać nago.

Przedostatnim argumentem jest poprawa ciśnienia krwi
• Możecie być zaskoczeni, ale na pewno zdajecie sobie sprawę z tego, że każdy typ bielizny i piżamy nie pozwala naszej krwi swobodnie krążyć w naszym organizmie. Kiedy śpimy nago, nasze mięśnie, mózg i serce są odpowiednio ukrwione, co zapewnione jest przez lepszą cyrkulację.

Ostatnim, ósmym argumentem jest to, że spanie nago zmniejsza ryzyko cukrzycy typu 2:
• Chłód odczuwany przez nas w nocy nie tylko zmniejsza poziom cukru we krwi, ale także wspomaga lepszą przemianę materii, w rezultacie zapobiegając cukrzycy typu 2.
Badania pokazują, że ludzie śpiący nago mogą poprawić swoje zdrowie w ciągu kilku tygodni, ponieważ spanie nago nie tylko redukuje ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2, ale również zmniejsza ryzyko chorób serca i otyłości.

Źródło: http://wiedzoholik.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania