Do zakupów lepiej zachęcą modelki o średnich rozmiarach

woman, by Charisma / www.freedigitalphotos.net

Z badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Kent w Wielkiej Brytanii wynika, że udział modelek o średnich rozmiarach - czyli typowych dla większości kobiet - w kampaniach reklamowych nowych firm odzieżowych przynosi zdecydowanie lepsze efekty.

Zespół, który opublikował wyniki swoich badań na łamach czasopisma European Journal of Marketing, sprawdził opinię przeciętnych kobiet na temat rozmiarów typowych modelek oraz ocenił czy na tę ocenę ma wpływ sposób w jaki uczestniczki badania postrzegają same siebie.

Naukowcy ankietyzowali kobiety znajdujące się przedziale wiekowym od 18 do 25 lat. Pytali m.in. o to jakie modelki im się bardziej podobają, czy takie w rozmiarze "zero" czy takie w rozmiarze "S", oraz prosili o ocenienie tego które z modelek bardziej zachęcają je do zakupu prezentowanych przez siebie ubrań. Badacze sprawdzili także samoocenę uczestniczek za pomocą specjalnego kwestionariusza.

Wyniki badań pokazały, że w przypadku znanych marek odzieżowych rozmiar modelek w żaden sposób nie wpływał na ocenę ubrań ani na chęć ich zakupu przez uczestniki badania, jednak jeśli chodzi o nowe firmy odzieżowe, które dopiero raczkują lub wchodzą na rynek, badanie pokazuje, że młode kobiety wyraźnie preferują, aby kolekcje ubrań takich firm prezentowały modelki o średniej budowie ciała - innymi słowy w rozmiarach większych niż "zerowy.

Analiza wykazała, że preferencja ta był znacznie wyższa wśród pań o niższej samoocenie.

Źródło: tech.money.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania