Dzieci – za mało mleka, za dużo słodzonych napojów

freerangestock.com  kid_tooth

Wyniki najnowszych badań jednoznacznie pokazują, że dzieci coraz częściej sięgają po napoje słodzone, a coraz rzadziej i w coraz mniejszych ilościach spożywają mleko. Okazało się, że napoje takie jak woda sodowa zabijają ogromną ilość składników odżywczych, tak ważnych dla każdego dziecka.

Co istotniejsze, naukowcy odkryli , że wiele dzieci wypija bardzo mało mleka w okresie dojrzewania i ogólnego wzrostu organizmu. Rekompensują sobie one ten brak płynów niewyobrażalną ilością wypijanych napojów słodzonych. Wyniki tych badań powinny szczególnie zainteresować rodziców małych dzieci. Warto przypilnować tego czy nasze pociechy spożywają odpowiednie ilości potrzebnych produktów. Jak bowiem wiadomo, woda sodowa nie sprzyja prawidłowemu rozwojowi i wzrostowi.

W ankiecie prowadzonej przez naukowców wzięło udział 7000 gimnazjalistów. Jej wyniki opisuje Solveig Cunningham, jeden z autorów badania, asystent profesora na Uniwersytecie Emory „Wyniki nie były (…) Dzieci przejawiają tendencję do spożywania zbyt dużych ilości pewnych składników i zbyt małej innych.”

„Wyniki badań sugerują, że kiedy ludzie spożywają mnóstwo kalorii w płynnej formie, nie pokutują za to. Nie wliczają ich w podsumowaniu spożytych posiłków, przez co nie zdają sobie nawet sprawy z tego jak wiele dostarczają ich swoim organizmom w rzeczywistości.” – dodaje dr Sara Bleich asystent profesora w Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health.

Źródło: biomedical.pl

syn jak był mały bardzo

syn jak był mały bardzo lubił sok truskawkowy z wodą gazowaną. Dzieci uwielbiają słodycze. I od tego wszystko się zaczyna !

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania