Flawanole z kakaowca związne z poprawą pamięci u seniorów

Cocoa beans / http://en.wikipedia.org/wiki/Cocoa_bean

Spadek pamięci jest zazwyczaj postrzegany jako typowy przejaw starzenia. Jednak nowe badanie opublikowane w czasopiśmie Nature Neuroscience sugeruje, że tak nie musi być. Bowiem naukowcy z Columbia University Medical Center w Nowym Jorku twierdzą, że naturalne flawanole obecne w kakao są w stanie odwrócić związany z wiekiem spadek pamięci u osób starszych.

Według zespołu badawczego i głównego autora badań dr Scott'a Small'a, spadek pamięci rozpoczyna się w okresie wczesnej dorosłości, chociaż nie staje się to bardzo widoczne do momentu aż osiągniemy 50 lub 60 lat- kiedy to osłabienie pamięci związane z wiekiem daje już o sobie znać.

Wcześniejsze badania sugerowały, że ta forma spadku pamięci może wynikać ze zmian w funkcji regionu mózgu zwanego zakrętem zębatym (łac. gyrus dentatus), jednak udowodnienie powiązania przyczynowego było wyzwaniem dla naukowców.

Flawanole znajdujące się w ziarnach kakaowych zostały powiązane z poprawą połączeń mózgowych w zakręcie zębatym myszy. W związku z tym dr Small wraz z kolegami chcieli zobaczyć, czy flawanole zwiększyłyby funkcję zakrętu zębatego u ludzi i poprawiłyby pamięć.

Źródło: MDT

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania