Polacy nie widzą daleko…

Prawie 30% naszych rodaków cierpi na krótkowzroczność. Większość przechodzi stopniowo przez kolejne etapy korekcji wady : najpierw okulary, soczewki kontaktowe i ostatecznie gdy wada już się ustabilizuje pacjenci okulistów poddają się zabiegowi laserowemu. Tylko 7% pacjentów nigdy nie korzystało z żadnych innych metod korekcji przed zabiegiem laserowym. Takich informacji dostarczają dane zebrane z kliniki Lexummdica.

Krótkowzroczni na własnych oczach przekonują się o tym że najskuteczniejsza metodą pozbycia się ich wady wzroku jest zabieg laserowy. Z przeprowadzonego przez klinikę Lexummedica badania wynika, że 50% osób które poddały się zabiegowi wcześniej już stosowała inne metody złagodzenia skutków krótkowzroczności. 25% pacjentów przed zabiegiem korzystała z okularów a później ze szkieł kontaktowych. Świadczy to o braku odpowiedniej efektywności tych metod. Część pacjentów wykazała nietolerancje na soczewki kontaktowe, a część z nich nie mogła ich używać ze względu na wykonywaną pracę. Często na ostateczna decyzję o poddaniu się zabiegowi laserowemu byłą podejmowana przy wzięciu pod uwagę aktywności fizycznej zainteresowanego, gdyż nie wszystkie rodzaje sportu można wykonywać stosując soczewki kontaktowe. Dzięki laserowej korekcji wad wzroku można szybko i jednorazowo pozbyć się swoich niedogodności organizmu. Należy jednak pamiętać o tym, że zabieg można wykonywać dopiero po ustabilizowaniu się wady – co w praktyce dowodzi tego że pacjent jest powyżej 20 roku życia. Jeżeli wada była w stanie stabilnym przed zabiegiem, mało prawdopodobne jest zjawisko nastąpienia rozwoju wady o przeprowadzeniu zabiegu.

Dla większości pacjentów zabieg korekcji laserowej jest w często jedyną droga prowadząca do normalnego funkcjonowania zarówno w tle zawodowym jak i prywatnym, domowym. Ta metoda przy okazji jest jedyna która pozwala na pozbycia się wady osobom, którym okulary czy soczewki nie pomogą w żaden sposób gdyż występuje u nich np. wada różnowzroczności.

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania