Skuteczne leki prewencyjne antyretrowirusowe czyli profilaktyka HIV i AIDS.

355.jpg

Po żelu do higieny intymnej, wydającym się skutecznym środkiem przeciwwirusowym na HIV, na łonie populacji homoseksualnej, wciąż uważanej za grupę wysokiego ryzyka zarażenia HIV, badania ukazują iż 2 antyretrowirusowe leki, będące zażywane prewencyjnie, mogą redukować przenoszenie się wirusa nawet o 44%.

Zapobiegawcze stosowanie lekarstw antyretrowirusowych w przypadku ekspozycji na wirusa HIV, wydaje się tropem, wartym coraz bardziej zainteresowania badaczy. Według nowych badań wynika duża skuteczność metody i jej głęboki sens zwłaszcza w środowiskach homoseksualnych mężczyzn. Według dyrektora Narodowej Agencji Badań nad AIDS oraz nad Wirusowymi Chorobami Wątroby Jean-François Delfraissy, ta strategia prewencyjna miała by polegać na zapobiegawczej terapii osób seronegatywnych, nim popełnia jakieś ryzykowne zachowania. Celem badań i projektu jest sprecyzowanie pewnych populacji, gdzie takie ryzykowne zachowanie się nadal stale zdarzają jak np. środowiska prostytutek, męskich homoseksualistów. Pare miesięcy po badaniu Caprisa czyli Centre for the AIDS Programme of Research in South Africa, które oceniło skuteczność prewencyjną mikrobójczego płynu do higieny intymnej dla kobiet, nowa praca potwierdza w 100% zasadność takiej strategii prewencyjnej. Badanie o nazwie iPrEx, było przeprowadzane w 6 krajach na całym świecie, i obejmowało 2499 osób które były homoseksualne lub transseksualne seronegatywne.

Ostatecznie transmisja wirusa została zmniejszona o 44% w grupie która była leczona, w stosunku do grupy zażywającej placebo. Mimo widocznego sukcesu, badacze nadal są sceptycznie nastawieni i wolą zachowywać ostrożność, gdyż nawet jeżeli prace dają nadzieję to jednakże trzeba jeszcze torcie czasu i poczekać zanim metoda zostanie wprowadzona do codziennego realnego życia.

Źródło: biomedical.pl

Zdecydowanie leki

Zdecydowanie leki prewencyjne antyretrowirusowe mogą w populacji homoseksualnej okazać się skuteczniejsze od prób stosowania kondomów

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania