Witamina E

Fish Oil Pills ,  adamr / www.freedigitalphotos.net

Naukowcy z Ohio State University (OSU) przedstawili mechanizm zbawiennego działania witaminy E, potwierdzili jej antynowotworowe właściwości.

Badacze odkryli, że witamina E powstrzymuje aktywację enzymu Akt, który jest niezbędny do przeżycia wielu komórkom nowotworowym. Utrata tego enzymu powoduje śmierć komórek nowotworowych i równocześnie nie wpływa to negatywnie na zdrowe komórki.

Jednak spożywaniem suplementów witaminy E nie odniesie się dobrych rezultatów, ponieważ nie działają one tak efektywnie na enzym Akt oraz nie ma możliwości, aby dostatecznie duża dawka mniej efektywnych form witaminy E została zaabsorbowana przez człowieka, tak aby otrzymał spodziewany skutek.

Odkryto, że najbardziej skuteczną formą witaminy (z czterech) jest gamma tokoferol. Naukowcy stworzyli formę 20-krotnie bardziej efektywną niż witamina znajdująca się w komórkach.

Naukowcy zamierzają opracować bezpieczną tabletkę, która będzie niosła w sobie odpowiednią dawkę substancji, którą człowiek mógłby zażywać aby codziennie zapobiegać rozwojowi nowotworu.

Źródło: www.kopalniawiedzy.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania