Ciemna czekolada, konusmowana z umiarkowaniem dobra dla kobiet w ciąży?

czekolada, by Idea go / www.freedigitalphotos.net

Czasopismo Annals of Epidemiology opublikowało badania Yale University, które pokazują, że teobromina zawarta w kakao zapobiega stanowi przedrzucawkowemu.

Stan przedrzucawkowy jest jedną z głównych przyczyn wcześniactwa oraz śmierci płodu. Polega na nagłych skokach ciśnienia u ciężarnej kobiety, zatrzymywaniu się wody w organizmie i objawia się białkomoczem. Stan ten może prowadzić m.in. do konwulsji, powstawania skrzepów krwi, uszkodzenia wątroby, niewydolności nerek, udaru, czy przedwczesnego odklejenia się łożyska.

Badaniem objęto 2 500 kobiet w ciąży. Analiza ich zwyczajów odżywiania pokazała, że kobiety, które jadły czekoladę były o 50% mniej zagrożone stanem przedrzucawkowym.

Badacze zaznaczają, że teobromina z kakao pomaga w regulacji ciśnienia krwi oraz wspomaga rozszerzenie naczyń krwionośnych.

Natomiast silne antyoksydanty zawarte w czekoladzie, tzw. flawonoidy pomagają wzmacniać odporność kobiet. Czekolada zawiera także inne ważne składniki dla zdrowego przebiegu ciąży, co więcej działa uspokajająco i pomaga uśmierzyć stres, tym samym wpływając pozytywnie na nastrój kobiety w ciąży.

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania