Czy atrakcyjni mężczyźni są bardziej egoistyczni?

Mężczyzna /by imagerymajestic/ www.freedigitalphotos.net

Jeśli chodzi o atrakcyjnych mężczyzn, niektóre kobiety uważają, że są oni zazwyczaj bardziej egoistyczni. Według nowego badania, mogą mieć racje.

Badanie przeprowadzili naukowcy z Brunel University London w Wielkiej Brytanii. Obserwacje wykazały, że atrakcyjni mężczyźni byli mniej hojni i rzadziej sprzyjali równości, co nie miało miejsca w przypadku atrakcyjnych kobiet.

Główny badacz dr Michael Price i współpracownicy opublikowali wyniki swoich badań w czasopiśmie Evolutionary Psychology.

To już nie pierwszy raz i nie pierwsze badanie, które skupiało się na psychologicznych skutkach atrakcyjności ludzi. Badanie z grudnia w 2014 r. sugerowało, że ludzie posiadający twarz o średniej urodzie są bardziej wiarygodni, podczas gdy badanie z września 2013 roku donosiło, że mężczyźni o szerokich twarzach mogą wywołać u innych egoizm.

W najnowszym badaniu, zespół postanowił sprawdzić jak atrakcyjność wpływa na postawy i zachowania poszczególnych osób wobec nierówności i egoizmu.

Aby osiągnąć swoje wyniki, zespół zmierzył ciała 63 mężczyzn i 62 kobiet za pomocą skanera 3D ciała.

Uczestnicy otrzymali ocenę atrakcyjności na podstawie ich pomiarów ciała - w tym na podstawie wskaźnika talia-klatka piersiowa dla mężczyzn i wskaźnika talia-biodra dla kobiet, oraz smukłości.

Uczestnicy także wypełnili kwestionariusze osobowości, z których naukowcy uzyskali informacje na temat ich postaw i zachowań wobec egoizmu i nierówności. Dodatkowym pomiarem osobowości osoby był jeszcze eksperyment, w którym uczestnik otrzymał pieniądze i został poproszony o zdecydowanie, jaką ich ilością chciałby się podzielić z inną osobą.

Wyniki badań pokazały, że mężczyźni z wyższymi wynikami dotyczącymi ich atrakcyjności byli bardziej egoistyczni i mniej egalitarni niż mężczyźni z niższymi wynikami atrakcyjności. Kobiety z wyższą oceną atrakcyjności, jednak, były bardziej hojne i egalitarne niż te o z niższymi ocenami.

Źródło: MNT

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania