Czy białko może zapobiec spadkowi funkcjonalności życiowej?

Meat - freerangestock.com

Już dawno środowisko medyczne zaprezentowało wnioski dotyczące zalet i wad spożywania żywności o wysokiej zawartości białka zwierzęcego . Jednak teraz, naukowcy sugerują, że dieta bogata w białka zwierzęce może pomóc starszym ludziom funkcjonować na wyższym poziomie fizycznym, psychicznym i społecznym. Autorzy badania swoje wnioski opublikowali w czasopiśmie Journal of the American Geriatrics Society.

W wielkiej debacie dotyczącej białka pochodzenia zwierzęcego, inny szereg studiów ostatnio zasugerował, że spożywanie zbyt dużej ilości białka w wieku średnim jest "tak szkodliwe, jak palenie". Te badania zalecały dla ludzi chcących wieść długie i zdrowe życie, aby spożywali niskie ilości białka.

Inne badanie, opublikowane w Proceedings of the National Academy of Sciences, zasugerowało, że jedzenie mięsa z grilla zwiększa ryzyko choroby Alzheimera.

Jednak badacze z najnowszego badania mówią, że ostatnie badania wskazują, że proces starzenia może zmniejszyć zdolność organizmu do wchłaniania lub przetwarzania białek. Twierdzą, że to może oznaczać, że nasze zapotrzebowanie na białko zwiększa się wraz z wiekiem.

Zespół zauważył, że w niektórych krajach, wraz ze wzrostem oczekiwanej długości życia, większa liczba starszych ludzi żyje z funkcjonalnym spadkiem, który obejmuje pogarszanie się zdolności poznawczych i zdolności do wykonywania codziennych czynności.

Naukowcy twierdzą, że zwiększanie się liczby osób ze spadkiem funkcjonalności życiowej, oprócz emocjonalnego wpływu na te osoby, może również wpływać na gospodarkę tych krajów.

W rezultacie, zespół, kierowany przez Megumi Tsubota-Utsugi z National Institute of Health and Nutrition w Japonii ocenił, czy spożywanie białka może wpływać na zdolności funkcjonalne starszych kobiet i mężczyzn.

Źródło: Medical News Today

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania