Dieta śródziemnomorska a cukrzyca typu 2

Fruits by Suat Eman / www.freedigitalphotos.net

Według American Diabetes Association 25,8 mln dorosłych i dzieci w Stanach Zjednoczonych choruje na cukrzycę. Stan ten jest znacznie bardziej powszechny u osób powyżej 50 roku życia, ale nowe badania sugerują, że osoby starsze mogą zmniejszyć ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2 poprzez przestrzeganie diety śródziemnomorskiej.

Te badania niedawno opublikowano w czasopiśmie Annals of Internal Medicine.

Śródziemnomorska dieta polega głównie na wysokim spożyciu warzyw, owoców, ziaren, oliwy z oliwek, produktów pełnoziarnistych i ryb.

Poprzednie badania silnie sugerowały, że istnieje sporo korzyści zdrowotnych wynikających z przestrzegania diety śródziemnomorskiej. W końcu ubiegłego roku, Medical News Today pisało o badaniu mówiącym, że kobiety w średnim wieku mogą mieć dłuższe życie i lepsze zdrowie, jeśli przestrzegają diety, podczas gdy inne badania sugerowały, że dieta może zmniejszyć genetyczne ryzyko udaru mózgu.

Według badaczy z Hiszpanii, badania wykazały, że interwencje odchudzania, takie jak diety niskokaloryczne, są skuteczne w zapobieganiu cukrzycy.

Jednak pamiętali, że nie ma zbyt wiele informacji o tym, czy zmiany w diecie, które nie prowadzą do utraty wagi, lub nie obejmują redukcji kalorii lub zwiększenia aktywności fizycznej, mają ten sam efekt.

Źródło: Medical News Today

PRZY CUKRZYCY WAŻNYM

PRZY CUKRZYCY WAŻNYM JEST, ABY DOSTOSOWAĆ ODŻYWIANIE DO TABEL Z TZW. NISKIMI WĘGLOWODANAMI:
Są to węglowodany, które po spożyciu podnoszą poziom cukru we krwi maksymalnie do 26% wzrostu, czyli nie nadwyrężają trzustki. Jemy niskotłuszczowo, 0% negatywnych toksyn, energetyczne węglowodany wyłącznie nie przekraczające po spożyciu dozwolonej granicy; czyli 26% wzrostu. Pokarmy o właściwym doborze białek, oraz co niezmiernie istotne, nie zawierające toksyn spowalniających i zatruwających nasze organizmy.

CHORUJĄC NA CUKRZYCĘ POWINNIŚMY ZATEM, REALIZOWAĆ DIETĘ:
Wg tzw. NISKICH WĘGLOWODANÓW TJ. DO 26% WZROSTU, i nie chodzi bynajmniej o ilość czy o to, że są cukry proste lub złożone. Chodzi o to, aby klasyfikować węglowodany wg wzrostu poziomu cukru jaki powodują we krwi po spożyciu. Nie uwzględniają tego wymienniki ww węglowodanowe, które pokazują wyłącznie ilości węglowodanów jako ilości, a nie uwzględniają jakości.

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania