Miedź odgrywa istotną rolę w metabolizmie tłuszczu

gruby chłopiec,  David Castillo Dominici / www.freedigitalphotos.net

Według badań przeprowadzonych przez naukowców z Berkeley Lab i Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley miedź ma kluczowe znaczenia dla metabolizmu tłuszczu.

Naukowcy uważają, że w tym procesie miedź działa jak regulator - im więcej jej jest, tym większa ilość tłuszczu ulega rozkładowi. Prof. Chris Chang sugeruje, że korzystnie byłoby zbadać czy niedobór miedzi jest powiązany z otyłością i jej powikłaniami.

Wiadomo, że miedź potrzebna jest do powstawania czerwonych krwinek, wchłaniania żelaza, wspierania układu odpornościowego oraz rozwoju tkanki łącznej. Co więcej chroni przed osteoporozą, wpływa na dobrą pracę mózgu, a nawet hamuje rozwój bakterii. Nasz organizm nie jest wstanie sam wyprodukować miedzi, dlatego pozyskujemy ją z pokarmu (warzywa liściaste, wątroba, zarodki i otręby pszenne, płatki owsiane, orzechy, kakao, nasiona słonecznika, dieta azjatycka). Pierwiastek ten w naszym organizmie znajduje się w ilości śladowej.

Chociaż miedź można potencjalnie wykorzystać do odtworzenia naturalnych sposobów spalania tłuszczu, należy pamiętać, że jej nadmiar może prowadzić do nierównowagi z innymi niezbędnymi minerałami, np. cynkiem. Z tego względu korzystanie z suplementów diety raczej nie jest zalecane.

Badania były prowadzone na myszach z mutacją genetyczną, u których miedź gromadziła się w wątrobie. Następnie by precyzyjniej ustalić, w jaki sposób miedź wpływa na lipolizę, naukowcy przeprowadzili hodowle komórkowe.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Zgadzam sie z tym anonimem

Zgadzam sie z tym anonimem zostalam tam dwarazy przestraszona ze moje dzieci moga umrzec i daje im dwa tygodnie zycia . Nie potrafi rozmawiac z ludzimi traktuje ich jak smieci . Uslyszlam od niego ze jestem najgorsza matka i ze nie potrafie zajmowac sie nimi to nie jest czlowiek to jest bydlle ktore nie powino pracowac w sluzbie zdrowia a wszczegolnosci z dziecimi ... powini go zwolnic anie trzymac w szpitalu on potrafi tylko straszyc i nic wiecej .
..

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania