Sport receptą na płodność

rodzina biega,  imagerymajestic / www.freedigitalphotos.net

Nawet umiarkowana aktywność fizyczna znacznie wpływa na zróżnicowanie hormonów płciowych u mężczyzn, tworząc tym samym lepsze i korzystniejsze warunki do produkcji plemników. Sport od zawsze był traktowany jako skuteczna metoda walki z otyłością, a tymczasem okazuje się, że może się on stać skutecznym środkiem w walce z bezpłodnością u mężczyzn.

Bezpłodność mężczyzn staje się coraz poważniejszym problemem i należ traktować ją bardzo poważnie. Okazuje się, że niepłodność dotyka jednego na trzech mężczyzn - donoszą amerykańskie służby zdrowia. Jakość spermy w ciągu ostatnich 50 lat bardzo się obniżyła. Wpływ na nią mają między innymi: alkohol, tytoń, Wi-Fi, telefony komórkowe, a także coraz liczniejsze produkty chemiczne.

Oczywiście odpowiednia higiena osobista i jej kontrola oraz odpowiednia dieta sprzyjają prawidłowej produkcji plemników. Naukowcy z hiszpańskiego uniwersytetu w Kordobie odkryli ostatnio, że umiarkowana aktywność fizyczna również sprzyja polepszeniu jakości nasienia. Poprawia ona ilość hormonów płciowych i tym samym zwiększa płodność męską.

Wyniki badań na ten temat zostały opublikowane na łamach European Journal of Applied Physiology.

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania