Stała pora i odpowiednia ilość snu sprawi, że będziesz szczęśliwszy

sen para, photostock/ www.freedigitalphotos.net

Autorzy badania opublikowanego na łamach czasopisma Cognitive Therapy and Research przekonują, że długość snu oraz pora położenia się do łóżka naprawdę ma wpływ na nasz nastrój i może być przyczyną ciągłego zamartwiania się, a także odczuwania przygnębienia.

Badacze z Uniwersytetu Binghamton (USA), dr Jacob Nota i dr Meredith Coles odkryli, że istnieje związek między późną porą chodzenia spać a nawracającymi i negatywnymi myślami. Według nich ludzie, którzy za krótko śpią oraz jednocześnie kładą się spać w późnych godzinach nocnych są częściej przygnębieni i częściej narzekają na nawarstwianie się negatywnych myśli niż osoby, które przestrzegają bardziej regularnych godzin snu.

Negatywne, nie dające nam spokoju myśli wpływają na jakość naszego życia i na nasz stan psychiczny. Są odpowiedzialne za pojawienie się uczucia lęku, braku kontroli nad własnym życiem, strachu przed przyszłością i nadmiernego rozmyślania o przeszłości.

W badaniu tzw. „nocne marki” częściej niż inne osoby doświadczały nawracających negatywnych myśli.

Dr Nota twierdzi, że stała pora snu i odpowiednia jego ilość w ciągu doby są najlepszym sposobem i najtańszym środkiem zaradczym dla osób dręczonych przez obsesyjne myśli.

Źródło: tech.money.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania