Ćwiczenia są korzystne dla pacjentów z demencją

smililng aged couple, stockimages /www.freedigitalphotos.net

Naukowcy z University of Alberta w Edmonton, w Kanadzie, twierdzą, że osoby cierpiące na demencję czerpią ogromne korzyści z regularnych ćwiczeń, wykazując poprawę funkcjonowania poznawczego i ich zdolności do wykonywania codziennych czynności.

Przegląd na nowo przygląda się wynikom 16 wcześniejszych badań, w których uczestniczyło 937 osób, aby zobaczyć, czy ćwiczenia mogą poprawić funkcje poznawcze, czynności życia codziennego, zachowanie, czy zmniejszyć objawy depresji i śmiertelność osób starszych z demencją.

Naukowcy zbadali także, czy korzyści odnosili członkowie rodziny lub opiekunowie.

Demencja jest pojęciem, które obejmuje szereg zaburzeń kognitywnych charakteryzujących się utratą pamięci i zmianami osobowości.

Alzheimer Association twierdzi, że około 5,2 mln Amerykanów jest dotkniętych demencją i że jeden na trzech starszych Amerykanów umrze z jakąś formą demencji.

Organizacja wskazuje również, że liczba chorych będzie prawdopodobnie rosnąć wraz wiekiem populacji Stanów Zjednoczonych, z szacunków wynika, że do roku 2025 będzie cierpieć na demencję 7,1 mln osób.

Badacze chcieli przetestować teorię, że ruch może być użyteczny w przypadku pacjentów z demencją, po przez spowolnienie progresji choroby lub przez pomoc w leczeniu.

Uczeni argumentują, że poprzez poprawę zdolności pacjenta do wykonywania codziennych zadań, takich jak wstawanie z krzesła lub chodzenie na niewielkie odległości, przyniesie to pozytywne zmiany w procesach umysłowych, takich jak pamięć i uwaga, znane pod wspólną nazwą, jako funkcjonowanie poznawcze.

Badacze również pragnęli ustalić, czy istnieją jakiekolwiek pośrednie korzyści dla opiekunów lub członków rodziny, w wyniku zmniejszenia części ciężaru choroby.

Źródło: Medical News Today

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania