"Kurczenie się" na starość zależne od stylu życia.

smililng aged couple, stockimages /www.freedigitalphotos.net

Z przeprowadzonej analizy przez specjalistów z amerykańsko-chińskiego zespołu wynika, że zwyczaje zdrowotne dorosłych ludzi mają wpływ na to o ile niżsi staną się podczas starzenia.

Wstępny etap badań obejmował 17 708 osób w wieku od 45 lat. Wyniki badania pokazały, że utrata wysokości była ważną miarą różnych powikłań zdrowotnych oraz że maksymalny osiągnięty wzrost nie ma na znaczenia.

Okazało się również, że ludzie, którzy stracili najwięcej na wysokości słabiej wypadali m.in. w testach sprawdzających pamięć krótkotrwałą, arytmetycznych.

Badacze spostrzegli również, że mieszkańcy obszarów wiejskich bardziej tracili na wzroście w porównaniu do mieszkańców miast.

Zespół zamierza badać grupę 17 tys. osób co 2 lata, ponieważ chce ustalić jaki rodzaj opieki zdrowotnej oddziałuje na samopoczucie i starzenie się większej populacji.

Wraz z wiekiem zmienia się budowa ciała człowieka. Choroby takie jak zapalenie stawów czy osteoporoza zależą od stylu życia według wcześniej przeprowadzonych badań, a styl życia to m.in. dieta, aktywność fizyczna, palenie. Przy określonych chorobach, jak wymienione powyżej spadek wzrostu może się powiększać.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania