Szanse na pozbycie się otyłości u mężczyzn są minimalne. Co z kobietami?

obese-man.jpg

Z najnowszych badań opublikowanych na łamach czasopisma American Journal of Public Health wynika, że w przypadku mężczyzn szanse na pozbycie się otyłości są minimalne. Według naukowców tylko jeden mężczyzna na 240 ze wskaźnikiem BMI od 30 - 35 punktów jest w stanie się odchudzić.

Jeśli chodzi o płeć przeciwną, zaledwie jedna kobieta na 124 z taką samą otyłością jest w stanie pozbyć się zbyt dużej masy ciała, więc w przypadku kobiet jest niewiele lepiej.

Naukowcy alarmują, że należy zrobić wszystko, aby uniknąć otyłości, ponieważ pozbycie się nadmiernej masy ciała jest prawie niemożliwe.

Główna autorka badań dr Alison Fildes z King's College London uważa, że w zapobieganiu otyłości należy skoncentrować się głównie na tym, aby ludzie przestali tyć oraz jeśli to możliwe, aby pozbyli się chociaż kilku kilogramów, najlepiej na stałe lub na jak najdłuższy czas.

W badaniu uczestniczyło 279 000 osób w latach 2004-2014. Z badań wykluczono osoby, które poddały się operacyjnemu leczeniu otyłości. Analiza pokazała, że bez takiego zabiegu zaledwie 1283 mężczyzn i 2245 kobiet było w stanie się odchudzić - dokonał tego jeden mężczyzna na 240 mężczyzn oraz jedna kobieta na 124 ze wskaźnikiem BMI 30-35 punktów.

BMI 40-45 oznacza tzw. otyłość olbrzymią, z tej grupy ludzi udało się odchudzić jednemu mężczyźnie na 1290 oraz jednej kobiecie na 677.

Źródło: tech.money.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania