Najpoważniej chorymi pacjentami są... panowie w typie 'macho'.

Boy with laptop - freerangestock.com

Jak pokazują statystyki opracowane przez Rutgers University, mężczyźni którzy uważają iż prawdziwy mężczyzna musi żyć na granicy wytrzymałości i nie okazywać słabości - w razie choroby przechodzą ją dużo poważniej i żyją krócej.

Jak podają media drukowane, mężczyźni w tym typie rzadko szukają pomocy u specjalisty są też dużo bardziej skłonni do lekceważenia diagnozy lekarskiej i zaleceń specjalistów odnośnie terapii. Główna przyczyna zgonów w rozwiniętych krajach są na dzień dzisiejszych choroby układu krążenia. W naszym kraju tego typu schorzenia są odpowiedzialne za ponad 50% zgonów. Mężczyźni zaczynają mieć problemy z sercem już między 50 a 60 rokiem życia, gdzie panie dopiero zaczynają chorować w wieku 70 lat. Złośliwe nowotwory zwłaszcza rak oskrzeli, płuc dużo częściej jest wykrywany u panów niż u pań, a w Polsce na 100 tysięcy osób na raka umiera 278 mężczyzn i 195 kobiet.

W jaki sposób móc uratować zdrowie panów?? Można przez żołądek, podając swojemu mężczyźnie zbilansowaną dietę, oparta na warzywach, morskich rybach, które zawierają prozdrowotne kwasy omega 3 i zaopatrują organizm w odpowiednia dawkę witaminy B12.

Źródło: rynekzdrowia.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania