W odchudzaniu mężczyznom pomoże suplement testosteronu.

waga freerangestock.com

Podczas Europejskiego Kongresu Otyłości w Lyonie ogłoszono, że przyjmowanie suplementów testosteronu pomoże starszym i otyłym mężczyznom zgubić zbędne kilogramy.

Badania przeprowadzone zostały na 115 mężczyznach z niedoborem testosteronu, w wieku 38-83 lat. W badanym okresie wstrzykiwano im suplementy testosteronu, głównie po to, żeby zlikwidować zaburzenia erekcji, brak energii, zmęczenie. Okazało się że po powrocie poziomu testosteronu do normy, badani mężczyźni po ok. 5 latach stracili średnio 16 kg.

Suplementacja posiada jednak minusy, w związku z tym, że może zwiększać ryzyko wystąpienia raka prostaty i chorób serca. Bezpieczniejszym rozwiązaniem dla otyłych mężczyzn jest nadal ograniczenie ilości spożywanych pokarmów, oraz ruch – wzrasta wówczas poziom własnego testosteronu – poinformował prof. Richard Sharpe z University of Edinburgh

Na konferencji poinformowano również, że suplementy testosteronu mogą pozytywnie wpłynąć na zmniejszenie obwodu w talii, oraz obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, przy czym, żeby potwierdzić otrzymane wyniki, należy wykonać badania na większej liczbie pacjentów.

http://tech.money.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania