Witamina D i wapń nie zapobiegają złamaniom

Fish Oil Pills ,  adamr / www.freedigitalphotos.net

Witamina D i suplementy wapnia nie zapobiegają złamaniom u dorosłych mężczyzn i kobiet.

Po odkryciu, że nie istnieje wystarczający dowód naukowy wykazujący, że witamina D i suplementy wapnia pomagają chronić kości przed złamaniem u mężczyzn lub u większości kobiet po menopauzie, U.S. Preventive Services Task Force(Task Force) złożyło ostateczną rekomendację.

Zeszłoroczny raport opublikowany w BMJ pokazał, że ryzyko złamań w późniejszym okresie życia nie jest obniżane przez wysokie dzienne spożycie wapnia. Inne sprawozdanie dotyczące wstrzykiwania witaminy D, wykazały, że również nie zmniejsza liczby złamań poniesionych przez starszych ludzi.

Nowe zalecenia mówią, że kobiety po menopauzie nie powinny przyjmować codziennie witaminy D w dawce 400 międzynarodowej jednostki lub mniej, wapnia w dawce 1000 mg wapnia lub mniej.

Jednak kobiety, które cierpią na niedobór witaminy D lub mają osteoporozę powinny przyjmować te suplementy, jeśli takie są zalecenia lekarza.

Task Force zasugerował, że zdrowi mężczyźni powinni również trzymać się z dala od suplementów, ponieważ ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych jest większe niż płynące korzyści z ich przyjmowania.

Mimo, że wapń i witamina D nie zapobiegają pęknięciom, każde z nich jest bardzo ważne dla zdrowia kości.

Siedemnaście procent osób dorosłych w Stanach Zjednoczonych przyjmuje witaminę D i dwadzieścia procent przyjmuje suplementy wapnia, chociaż nie wszyscy z tych ludzi rzeczywiście ich potrzebują.

Gdy ludzie są zdrowi i aktywni nie zawsze są potrzebne dodatkowe witaminy.

Raport został opublikowany w czasopiśmie Annals of Internal Medicine.

Źródło: www.medicalnewstoday.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania